Roch Poznań - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Sukcesy: Mistrzostwo Dekanatu w kategorii Gimnazjum i II miejsce w kategorii Open.

Roch Poznań 2:4 Marcin
2012-05-12, 10:00:00
TKKF Winogrady

RochTV

W której części tabeli skończymy Ligę?

Czy podoba Ci się nasza strona?

Roch Poznań 4:4 Michalak Team
Ładowanie...

O klubie Roch Poznań:

Parafialny Klub Piłkarski Roch Poznań, założony został na początku roku 2011 w wyniku starań Adama Jankowskiego, Michała Zielinskiego i Pawła Pieczyńskiego.Za datę powstania klubu uznajemy jednak 19 marca 2011 roku, kiedy to poznański zespół rozegrał pierwszy mecz pod nazwą Roch Poznań. Było to spotkanie z Janem Kantym rozegrane na hali sportowej na Polance. Spotkanie zakończyło się wynikiem 18:9 dla drużyny rywali, jednak skład naszej drużyny znacząco odbiegał od składu dzisiejszego. Roch Poznań jest drużyną działającą przy Duszpasterstwie Ministrantów parafii świętego Rocha w Poznaniu i zrzeszającą w swoich strukturach ministrantów, ale także osoby z poza tego grona, a nawet z poza parafii. W oficjalnych rozgrywkach ministranckich, turniejach i lidze, Roch Poznań jest jednak reprezentowany wyłącznie przez ministrantów. Zespół gra obecnie w Ministranckiej Lidze Szóstek Piłkarskich, rozgrywa także mecze towarzyskie. Przez okres tworzenia zespołu, który trwał praktycznie do startu w lidze, do drużyny doszło wielu zawodników, którzy robią znacząco różnicę w grze Rocha Poznań. Właścicielem zespołu jest ks. Marek Nowak, który wspiera drużynę funduszami z kasy ministranckiej. Najważniejsze decyzje podejmuje jednak "trójka założycielska". Roch Poznań jest obecnym mistrzem dekanatu w kategorii Gimnazjum i wicemistrzem w kategorii Open.

Najważniejsze informacje:

Data powstania: 19 marca 2011

Pierwszy mecz: Roch 9:18 Jan Kanty, 19 marca 2011

Pierwsze zwycięstwo: Roch 3:2 Osiedle Warszawskie, 4 czerwca 2011

1 bramka: Roch 9:18 Jan Kanty, Tomasz Szumigała

50 bramka: Roch 5:4 Antoninek, Hubert Grządzielski

Najwyższa porażka: Jan Kanty 18:9 Roch, 19 marca 2011

Najwyższe zwycięstwo: Roch 9:0 Osiedle Warszawskie, 4 czerwca 2011

Sukcesy: Mistrzostwo dekanatu w kategorii Gimnazjum

Wicemistrzostwo dekanatu w kategorii Open.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Liga

Sponsor